//// کشاورزی برای همه، همه برای زندگی

سبد خرید /

مجموعه نهال

کاشت طلای سبز (آووکادو) در خانه

کاشت طلای سبز (آووکادو) در خانه

آووکادو یک گیاه همیشه سبز با میوه ای روغنی و بسیار غنی است که شما می توانید آن را به راحتی تنها با در دست داشتن هسته ی یک آووکادوی میل شده، در گلدان و درون خانه ی خود پرورش دهید. البته از زمان کاشت هسته تا رسیدن به میوه زمان بسیار طولانی را باید منتظر بمانید (زمانی حدود 7 تا 8 سال) اما در همین حین شما یکی از زیباترین درخچه های همیشه سبز را در خانه ی خود خواهید داشت که این به تنهایی برای من به شخصه بسیار با اهمیت و لذت بخش است.

پس اگر تصمیم گرفته اید که گلدان آووکادوی خود را در منزل داشته باشید، این مقاله را انتها مطالعه کنید تا کاشت آووکادو مرحله به مرحله را یاد بگیرید.

  • مرحله ی اول

اولین مرحله جدا کردن هسته است. وقتی آووکادوی رسیده را باز کردید، هسته ی آن را با دقت از گوشت میوه جدا کنید. (دقت کنید که در حین برش زدن میوه آسیبی به هسته وارد نشود.) پس از جدا کردن هسته، پوشش لیز روی آن را شسته و خشک کنید. ( پوشش قهوه ای روی دانه را جدا نکنید.)

  • مرحله ی دوم

نیمی از هسته ی آووکادوی خود را درون لیوان یا یک شیشه ی پر از آب قرار دهید.برای این کار می توانید از چهار خلال دندان برای حائل نگه داشتن هسته ی آووکادو روی سطح لیوان استفاده کنید. دقت کنید که تقریباً 2/5 سانتی متر از قسمت پایینی هسته باید درون آب باشد.

  • مرحله ی سوم

ظرف آب را در محیطی قرار دهید که گرما و تابش مستقیم نور خورشید را داشته باشد و مرتباً میزان آب ظرف را کنترل کنید. هر زمان متوجه شدید که سطح آب پایین آمده، به ظرف آب اضافه کنید و همچنین برای جلوگیری از کپک زدن آب، هفته ای 2 یا 3 بار آب ظرف را عوض کنید.

  • مرحله ی چهارم

به گیاه خود اجازه دهید که رشد کند. تا زمانی که  ریشه های بزرگ، قوی و یک شاخه ی سالم با چند برگ را مشاهده کنید، گیاه باید در آب بماند. این دوره ممکن است چندین هفته زمان ببرد.

  • مرحله ی پنجم

در این مرحله باید نهال خود را به گلدان منتقل کنید. یک گلدان متوسط با خاکی غنی و با کیفیت آماده کنید و نهال آووکادو را در آن بکارید. برای کاشت هسته در خاک، آن قسمتی از هسته را که درون آب بوده است درون خاک قرار دهید، به طوری که قسمت بالایی هسته باید قابل دید باشد. این کار به شما اطمینان می دهد که پایه تنه نهال در خاک دچار پوسیدگی نخواهد شد.

  • مرحله ی ششم

گلدان خود را در محلی قرار دهید که نور کامل خورشید را بتواند دریافت کند و در زمانی که خاک خشک شد، آن را آبیاری کنید. کوددهی در دوره ی رشد گیاه (بهار و تابستان) نیز بسیار اهمیت دارد.

  • مرحله ی هفتم

اگر دوست دارید که درخنی کوتاه تر اما سرسبز و عالی داشته باشید، نوک شاخه های گیاه خود را گهگاهی هرس کنید.

با طی کردن این مراحل شما یک درخچه ی بسیار زیبای آووکادو را خواهید داشت که اگر صبر و شکیبایی به خرج دهید، روزی خواهد رسید که از میوه ی درخت آووکادوی خود نیز استفاده خواهید کرد.

این مقاله را به اشتراک بگذار

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email