//// کشاورزی برای همه، همه برای زندگی

سبد خرید /

مجموعه نهال

ایده هایی برای تبدیل تراس های کوچک به بهشت آپارتمان های نقلی

balcony 10 - ایده هایی برای تبدیل تراس های کوچک به بهشت آپارتمان های نقلی

ایده هایی برای تبدیل تراس های کوچک به بهشت آپارتمان های نقلی

مقدمه:

این روزها با گسترش شهرنشینی و مجبوراً افزایش آپارتمان نشینی دیگر از حیاط و باغچه و حوض کوچک که ماهی های قرمز در آن شنا می کردند اثری باقی نمانده است و اگر خیلی خوش شانس باشیم معمار عزیز یک بالکن یا تراسی کوچک برایمان طراحی می کند؛ اما متأسفانه بیشتر ما بدلیل کمبود جا این مکان را که می تواند بهشت کوچک آپارتمان نقلی ما باشد به یک انباری برای نگهداری از اجناس و وسایلی تبدیل می کنیم که شاید سالی یکبار هم از هیچ یک از آن ها استفاده نکنیم. پس همین امروز تصمیم بگیرید که از شر خرت و پرت های بدون استفاده ای که فقط جای اشغال کرده اند خلاص شوید و تراس های کوچکتان را به زیباترین و آرامش بخش ترین نقطه ی خانه هایتان تبدیل کنید.

ایده هایی برای تبدیل بالکن یا تراس به یک مکان قابل استفاده

  • محفوظ کردن حریم خصوصی تراس

حفظ کردن حریم خصوصی یک سبک جدایی ناپذیر در زندگی ما ایرانی ها محسوب می شود . این یک واقعیت است که باید قبولش کنیم. پس تا زمانی که شما تراستان را از دید خانه های اطراف محفوظ نکرده اید از آن نمی توانید نهایت استفاده را کنید. در نتیجه اولین قدم شما برای تبدیل بالکنتان به یک بخش قابل حیات محفوظ کردن آن است.

balcony 2 - ایده هایی برای تبدیل تراس های کوچک به بهشت آپارتمان های نقلی

از آنجایی که تراس شما بر زیبایی نمای ساختمان تأثیر گذار است، بهتر است که گزینه هایی مثل گرانیت را حذف کنید و از گیاهان و حصیر های جذاب برای این کار استفاده کنید. مثلاً پیچک های رونده ای که دور حفاظ ها می پیچند و یک دیواری از گیاه را ایجاد می کنند.

اگر نرده ها کوتاه هستند و با پوشاندن آن ها هنوز هم احساس امنیت نمی کنید می توانید روی نرده ها گلدان های بلند و پر از گیاهان و یا فلاور باکس های زیبا قرار دهید و با این کار هم زیبایی تراستان چندین برابر می شود، هم حریم خصوصی شما تا حد خیلی زیادی حفظ می شود و هم نمای ساختمانتان زیباتر به دیده می شود.

balcony 1 scaled - ایده هایی برای تبدیل تراس های کوچک به بهشت آپارتمان های نقلی

  • کف تراس

کف بالکن ها و تراس ها را معمولا با سنگ و سرامیک می پوشانند که این ممکن است در روزهای سرد زمستان کمی اذیت کننده باشد؛ اما شما می توانید با استفاده از کف پوش های چوبی و یا چمن های مصنوعی به نسبت سلیقه ی خودتان و سبک زندگی ای که دارید این مشکل را برطرف کنید.

balcony 4 - ایده هایی برای تبدیل تراس های کوچک به بهشت آپارتمان های نقلی

balcony 3 - ایده هایی برای تبدیل تراس های کوچک به بهشت آپارتمان های نقلی

کف بالکن خود را فرش کنید. با پهن کردن یک قالیچه ی کوچک در کف بالکن دیدگاه شما به آن تماماً تغییر می کند . در چشم بهم زدنی مکانی که تنها برای خشک کردن لباس ها از آن استفاده می کردید به مکانی برای نشستن و یک فنجان چای نوشیدن تبدیل می شود.

balcony 5 - ایده هایی برای تبدیل تراس های کوچک به بهشت آپارتمان های نقلی

در گذشته درباره ی این دیوارها و کاربرد آن ها در معماری خارجی ساختمان ها صحبت کردیم . در این بخش با بُعد دیگر این دیوار ها آشنا می شویم. در معماری داخلی دیوارهای سبز را به شکل یک تابلو سبز و زنده تجسم کنید. که رنگی متفاوت از طبیعت را به شما هدیه می دهند.

balcony 6 - ایده هایی برای تبدیل تراس های کوچک به بهشت آپارتمان های نقلی

امروزه دیوار سبز یکی از بهترین و جذاب ترین روش ها در دکوراسیون تراس و بالکن محسوب می شود.

  • مجهز کردن تراس

تجهیز کردن تراس یکی از مراحل جذابی است که با علاقه و دقت زیادی انجام خواهید داد. می توانید یک مبل راحتی دو نفره ی کوچک در تراستان بگذارید و در شب های تابستان روی آن لم بدهید . فیلم ببینید و یا تراستان را با صندلی متحرک یا تاپ های جذاب مبله کنید.

balcony 8 - ایده هایی برای تبدیل تراس های کوچک به بهشت آپارتمان های نقلی

balcony 7 - ایده هایی برای تبدیل تراس های کوچک به بهشت آپارتمان های نقلی

  • کاشت و پرورش میوه و سبزی

حیف است که تراسی زیبا و پر از گل ها و گیاهان داشته باشیم .ولی در آن میوه و سبزی مورد علاقه مان را پرورش ندهیم. قرار نیست که شما در تراستان هر میوه و سبزی که قابل کاشت است را داشته باشید، چرا که قصد ما داشتن یک تراس برای گذراندن اوقات فراغت است نه یک باغچه؛ اما می توانید گلدان درخچه هایی مرکبات مثل لیمو که هم زیبا هستند، هم خوشبو هستند و هم به شما میوه های خوشمزه می دهند را در تراستان نگهداری کنید و از داشتن یک تراس نهایت استفاده را ببرید.

balcony 9 scaled - ایده هایی برای تبدیل تراس های کوچک به بهشت آپارتمان های نقلی

سخن آخر

امیدوارم که مقاله ی امروز برایتان مفید بوده باشد. شما هم ایده و نظری برای داشتن تراسی زیباتر و بهینه دارید آن را با تیم نهال به اشتراک بگذارید.

 

این مقاله را به اشتراک بگذار

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email